Yetakchi konsalting kompaniyasi bilan hamkorlik — Shariyah Review Bureau.
TAIBA LEASING, O'zbekistondagi yetakchi islomiy lizing kompaniyasi, shariat bo'yicha global konsalting firmasi Shariyah Review Bureau (SRB) xizmatlaridan foydalandi, o'z mahsulotlarining shariatga muvofiqligini nazorat qilish va tekshirish, shuningdek, AAOIFI tomonidan belgilangan standartlarga muvofiq shariat bo'yicha muntazam auditlar o'tkazish uchun.
Bakhodir Kadirov, TAIBA LEASINGning bosh direktori, shunday dedi: “Biz mamlakatning turli sanoat tarmoqlaridagi korxonalarni faol moliyalashtiramiz, jumladan, qishloq xo'jaligi, konchilik, oziq-ovqat ishlab chiqarish va farmatsevtika va axborot texnologiyalari kabi ilg'or sohalar. Kompaniya turli tijorat transport vositalari, qishloq xo'jaligi va qurilish texnikasi, shuningdek, ishlab chiqarish va boshqa uskunalar uchun lizing xizmatlarini taqdim etishga ixtisoslashgan.” “Biz moliyalashtirishda oldinda bo'ldik va hozirgi kunda 40 million dollar miqdorida 300 dan ortiq loyihani moliyalashtirdik”, — qo'shimcha qildi.
Bakhodir Kadirov, Shariyah Review Bureau tayinlanishini e'lon qilib, shunday dedi: “O'sishimizni qo'llab-quvvatlash uchun, biz SRBni yollash orqali shariatga muvofiqlik infratuzilmasini mustahkamlashga qaror qildik. Biz TAIBA LEASINGda shariat bo'yicha maslahat berish va audit imkoniyatlaridan foydalanishni sabrsizlik bilan kutmoqdamiz. Ularning tajribasi bizga mahsulotlarni ishlab chiqishda va shariat qoidalariga muvofiq muntazam tekshiruvlar o'tkazishda yordam beradi, bu esa manfaatdor tomonlar va mijozlarimizning qoniqishini ta'minlaydi.”
O'sishimizni qo'llab-quvvatlash uchun, biz SRBni yollash orqali shariat qonunlariga muvofiqlik infratuzilmasini mustahkamlashga qaror qildik
Bakhodir Kadirov
Shariyah Review Bureau moliyaviy kompaniyalarga ilg'or shariat yechimlarini taqdim etadi, shariatga muvofiqlikni samaraliroq va kam xarajat bilan boshqarish qobiliyatini oshiradi. Bu shariat kengashini boshqarish bo'yicha umumiy xarajatlarni kamaytirishga, bir martalik maslahatlar orqali pul yo'qotishlarni kamaytirishga va shariat bo'yicha audit va hisobotlarni yaxshilashga olib keladi. Natijada, nafaqat moliyaviy kompaniyalar, balki banklar, kooperativ sug'urta kompaniyalari va aktivlarni boshqarish kompaniyalari o'z asosiy operatsiyalariga e'tibor qaratishlari va pulni tejashlari mumkin.
“Shariat bo'yicha maslahat xizmatlaridan foydalanish, tez o'zgaruvchan islomiy moliya bozorida moliyaviy muassasalar uchun tobora muhim vositaga aylanmoqda”, — dedi Yasser S. Dahlawi, SRB bosh direktori. “Bu shariatga muvofiqlik funksiyalarini yaxshilash yoki saqlab qolishning iqtisodiy jihatdan samarali usuli.” U qo'shimcha qildi: “Biz TAIBA LEASING bilan O'zbekistonda hamkorlik qilishdan mamnunmiz va ularning shariatga muvofiqlik jarayonini samarali va ochiq boshqaramiz.”

Сотрудничество с ведущей консалтинговой фирмой — Shariyah Review Bureau
TAIBA LEASING, ведущая исламская лизинговая компания Узбекистана, воспользовалась услугами Shariyah Review Bureau (SRB), глобальной консалтинговой фирмы по шариату, для надзора и проверки соответствия шариату своих продуктов, а также для проведения регулярных аудитов по шариату в соответствии со стандартами, установленными AAOIFI.
Bakhodir Kadirov, генеральный директор TAIBA LEASING, сказал: “Мы активно финансируем предприятия из различных отраслей промышленности страны, включая сельское хозяйство, горнодобывающую промышленность, производство продуктов питания и передовые области, такие как фармацевтика и информационные технологии. Компания специализируется на предоставлении лизинговых услуг для различных коммерческих транспортных средств, сельскохозяйственной и строительной техники, а также производственного и другого оборудования.” “Мы были на переднем крае финансирования, и в настоящее время мы профинансировали более 300 проектов на сумму 40 миллионов долларов”, — добавил он.
Bakhodir Kadirov объявил о назначении Shariyah Review Bureau, сказав: “Чтобы поддержать наш рост, мы приняли решение укрепить нашу инфраструктуру соблюдения шариата путем найма SRB. Мы с нетерпением ожидаем возможности использовать их знания в области консультирования по шариату и возможности аудита в TAIBA LEASING, которыми они будут управлять. Их опыт поможет нам в разработке продуктов и регулярных проверках в соответствии с нормами шариата, гарантируя удовлетворение как заинтересованных сторон, так и наших клиентов”.
Чтобы поддержать наш рост, мы приняли решение укрепить нашу инфраструктуру соблюдения законов шариата путем найма SRB
Bakhodir Kadirov
Shariyah Review Bureau предоставляет финансовым компаниям передовые шариатские решения, повышая их способность управлять соблюдением шариата более эффективно и с меньшими затратами. Это приводит к сокращению общих расходов на управление Шариатским советом, уменьшению денежных потерь от разовых консультаций и улучшению аудита и отчетности по шариату. В результате не только финансовые компании, но и банки, кооперативные страховые компании и компании по управлению активами могут сосредоточиться на своих основных операциях и сэкономить деньги.
“Использование консультационных услуг по шариату становится все более важным инструментом для финансовых учреждений на быстро меняющемся рынке исламских финансов”, — сказал Yasser S. Dahlawi, генеральный директор SRB. “Это экономически эффективный способ улучшить или поддерживать функции по соблюдению норм шариата”. Он добавил: “Мы рады сотрудничать с TAIBA LEASING в Узбекистане и эффективно и открыто управлять их процессом соблюдения норм шариата”.