Islomiy Taraqqiyot Banki (ITB) Guruhining yillik yig'ilishi «Iqtisodiy diversifikatsiya, Hayotni boyitish» shiori ostida o'tkazildi.
22.05.2025
2025 yil 19-22 may kunlari Jazoirda Abdellatif Rahal xalqaro konferentsiya markazida «Iqtisodiy diversifikatsiya, Hayotni boyitish» shiori ostida Islomiy Taraqqiyot Banki (ITB) Guruhining yillik yig'ilishi va shuningdek, xususiy sektor uchun 13-forum o'tkazildi: biznes yetakchilari, siyosatchilar va investorlar o'rtasida hamkorlikni mustahkamlash, aloqalarni o'rnatish va bilim almashish uchun mo'ljallangan asosiy platforma. Ushbu forumda ITB a'zosi bo'lgan 57 mamlakatdan 1300 dan ortiq ishtirokchi yig'ildi.
Kompaniya boshqaruvchisi Baxodir Kadirov yig'ilish va forumning biznes dasturida ishtirok etdi, jumladan:
- Rivojlanayotgan bozorlar mamlakatlarida islomiy moliyalash istiqbollari bo'yicha sessiyalarda;
- Barqaror iqtisodiy o'sishda xususiy sektorning roli bo'yicha muhokamalarda;
- Islomiy banklar va investitsiya institutlari vakillari bilan uchrashuvlarda.
TAIBA FINANCE ning Islomiy Taraqqiyot Banki Guruhining 2025 yildagi yillik yig'ilishida ishtiroki islomiy moliya dunyosidagi asosiy ishtirokchilar bilan hamkorlikni chuqurlashtirishda muhim bosqich bo'ldi.

Ежегодное собрание Группы Исламского банка развития (ИБР) под девизом «Диверсификация экономики, Обогащение жизни»
22.05.2025
С 19 по 22 мая 2025 года в Международном конференц-центре Абделатифа Рахаля в Алжире состоялось ежегодное собрание Группы Исламского банка развития (ИБР) под девизом «Диверсификация экономики, Обогащение жизни», а также 13-й Форум частного сектора: ключевая платформа, предназначенная для укрепления партнерских отношений, содействия налаживанию связей и обмену знаниями между бизнес-лидерами, политическими деятелями и инвесторами. Данный форум собрал более 1300 участников из 57 стран членов ИБР.
Генеральный директор компании, Баходыр Кадыров, принял участие в деловой программе собрания и форума, в том числе:
- В сессиях, посвящённых перспективам исламских финансов в странах с развивающимися рынками;
- В дискуссиях относительно роли частного сектора в устойчивом экономическом росте;
- Во встречах с представителями исламских банков и инвестиционных институтов.
Участие TAIBA FINANCE в ежегодном собрании Группы Исламского банка развития 2025 стало важным этапом в углублении сотрудничества с ключевыми участниками исламского финансового мира.
Как надёжный партнёр в исламских финансах в Узбекистане, TAIBA FINANCE продолжит внедрять передовые решения, соответствующие этическим нормам шариата и потребностям современных клиентов.